Erivajadusega noor kõrgkooli? Igatahes!

Igal keskhariduse omandnud noorel on õigus asuda õppima kõrgkooli. Kui oled akadeemiliselt piisavalt võimekas, ei tohiks puue või hariduslik erivajadus saada takistuseks kõrghariduse omandamisel. Erivajadusega noorena saad õppimise hõlbustamiseks kasutada mitmeid toetusi ja teenuseid. Ole aktiivne, uuri oma võimalusi ja kasuta need ära!

Mida pidada silmas erialavalikul ja sisseastumisel?

  • Lähtu erialavalikul eelkõige oma huvidest ja vajadustest.
  • Uuri kõrgkooli kodulehelt, sisseastumisspetsialistilt või nõustajalt, kas ja kuidas saab valitud kõrgkool sinu õppimist toetada ja milliseid tugiteenuseid seal sinu erivajadusega õppijatele pakutakse. 
  • Paljudes kõrgkoolides on erivajadusega üliõpilaste kontaktisikud, kes on teemaga kõige paremini kursis. 
  • Ülikoolidel võivad erivajadusega noortele olla sisseastumisel eritingimused (tasuta lisaõppekohad vms). Kui kool ei ole eritingimusi kehtestanud, tasub ikka küsida, kas kool on valmis tegema erandi.
  • Kui sul on liikumispuue, vaata Liikumisvabaduse portaalist, kui juurdepääsetav on sinu valitud kool. Kui valitud kooli ei ole veel andmebaasis, uuri juurdepääsu ja koolis liikumise võimalusi kõrgkoolist.
  • Kui vajad sisseastumiseksamite, -testide või vestluse ajal eritingimusi (nt võimalus kasutada arvutit, lisaaaeg, viipekeeletõlk vms), anna sellest sisseastumisdokumente esitades kõrgkoolile teada.

Vaata erivajadusega üliõpilaste tugiteenuste infot ülikoolide veebilehtedel:

Eesti Maaülikool
Estonian Business School
Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Ülikool
Tartu Ülikool

 

Vaata ka:

Erivajadusega üliõpilane - seisa oma õiguste eest!

Nõustajad kõrgkoolis – kellelt saan millist nõu?

Kuidas valida eriala ja kooli?

Kust leida infot elukutsete kohta?

 

Uuednadut 14.09.2017